Archiwum październik 2017


paź 18 2017 Drążek do szafy – rodzaje, funkcjonalność,...
Komentarze: 0

Aranżacja wnętrza to najważniejsze zadanie. Jednym z jej elementów może stać się zabudowana szafa w dowolnie wybranym pomieszczeniu, dzięki czemu jego wystrój nabierze oryginalnego charakteru. Niezależnie od tego, czy chodzi o szafy do przedpokoju czy do salonu, dobrze byłoby wykonywać je na wymiar, ponieważ istnieje możliwość dopasowania drążka do szafy zgodnie z wielkością zagospodarowywanej przestrzeni.

Drążek do szafy może być rozporowy, owalny, ocynkowany, chromowany, ryflowany bądź okrągły. Każdy z nich został wyposażony w odpowiednie mocowania, dzięki którym jest trwały i stabilny. Drążek do szafy może być poza tym dostosowany do różnego typu obciążeń, zaczynając od lekkich poprzez średnie, a kończąc na tych najcięższych. W funkcji uchwytów do drążka do szafy najczęściej występują rozety, które są wykonywane z różnorodnych materiałów i posiadają odmienne kształty.

Nowoczesny drążek do szafy może być podświetlany, co sprawia, że spełnia podwójną rolę. Z jednej strony służy do wieszania i przechowywania ubrań, z drugiej natomiast oświetla wnętrze szafy, a tym samym ułatwia w szybkim tempie znalezienie potrzebnego elementu garderoby.

Drążek do szafy, niezależnie od formy i rodzaju, jest funkcjonalny, praktyczny i wytrzymały.


paź 12 2017 Niech zapanuje ład i porządek - 5 rozwiązań...
Komentarze: 0

Każdy zna obrazek, na którym kobieta stojąca przed pełną szafą mówi, że nie ma czego na siebie założyć. To codzienność wielu osób: brak porządku w garderobie, który swój początek bierze z nieprzemyślanej organizacji.

Istnieje kilka elementów w systemach przechowywania, które z pewnością przysłużą się do zapanowania nad ubraniowym chaosem. Podstawową są ścianki rozdzielające, dzięki którym z łatwością można podzielić szafę na strefy, gdzie miejsce znajdą szuflady, drążki, półki. Oryginalnym rozwiązaniem są drążki, na których można wieszać spodnie. Nie wszystkie buty muszą znajdować się w szafce na buty, część - na specjalne okazje - może znaleźć się na specjalnych pochyłych półkach. W przypadku szafy zabudowanej, która jest wyjątkowo wysoka sprawdzi się nieduży pantograf. Pantograf to drążek, który dzięki specjalnemu mechanizmowi może zostać opuszczony z wyższego poziomu. Dzięki temu przechowywanie wieszaków z ubraniami jest możliwe na kilku poziomach. W przypadku posiadaczy wielu akcesoriów: apaszek, pasków do spodni, spinek do koszul czy biżuterii spełni oczekiwanie specjalna wąska półka z przegródkami.

W trakcie aranżowania czterech kątów, dobrze jest oprócz drzwi zewnętrznych szafy zaprojektować jej środek. W końcu jak mówi porzekadło: "Liczy się wnętrze"!


paź 09 2017 Mobilne meble
Komentarze: 0

Kółka jak wiadomo, bardzo ułatwiają transport szczególnie ciężkich rzeczy. Dlatego producenci mebli coraz częściej, zamiast nóżek, montują w produkowanych przez siebie sprzętach kółka do mebli.

Zastosowanie kółek do mebli

Większość ludzi nie zmienia mebli zbyt często. Niektóre sprzęty mają po kilkanaście lat, kiedy montowanie kółek nie było jeszcze zbyt zaawansowane. Poza tym meble produkowane były w kompletach jako segmenty czy tak zwane „meblościanki” i ustawiane na stałe, a nieraz, w zależności od szerokości podstawy mebli, mocowane do ściany, Jedynymi meblami z kółkami były fotele obrotowe do biurek lub fotele do salonu, które posiadały kółka zamiast tylnych nóżek.

W obecnych sprzętach kółka są montowane dużo częściej. Stoliki okolicznościowe, regały, komody czy łóżka, dzięki kółkom są bardzo łatwe do przestawienia w dowolnie wybrane miejsce, szczególnie w małych pomieszczeniach. Dobrze jest mieć również szafkę łazienkową czy kuchenną z doczepionymi kółkami, taki sprzęt z drobnymi przyborami warto zawsze mieć pod ręką.

Samodzielny montaż kółek

Jeżeli ktoś nie planuje zmienić mebli, a chciałby móc bez problemu przesuwać jakiś kłopotliwy mebel, może sobie takie kółka zamontować samemu. W sklepach budowlanych i meblowych jest bardzo duży wybór kółek do mebli. Mają plastikowe lub gumowe części jezdne, trzpienie lub stopki do mocowania wykonane ze stali, są bardzo wytrzymałe, a nośność każdego kółka określona jest na etykiecie.

Decydując się na montaż kółek należy dokładnie zapoznać się z instrukcją montażu, by nie uszkodzić mebla do którego kółka zostaną umocowane. Znajdziesz je tu.


paź 05 2017 Jak oświetlić szafę, aby prezentowała...
Komentarze: 0

Często wydaje się, że szafa jest po prostu elementem wystroju wnętrza. Dobierana zostaje pod względem koloru, rodzaju drewna. W tym wszystkim zdarza się zapomnieć, komu szafa ma w rzeczywistości służyć. Osoba korzystająca z jej wnętrza powinna czerpać radość: czuć, że wszystko jest na swoim miejscu i bez problemu rano wybrać dla siebie odpowiednie ubrania.

Żeby ograniczyć chaos, nie wpadać w panikę w trakcie porannej toalety i mieć poczucie panowania nad własną garderobą, warto sięgnąć po sprawdzone oświetlenie do szafy. To często pomijany element w systemach przechowywania. Uwaga biegnie bardziej w stronę szuflad i półek, niesłusznie pomijając rolę światła w aranżacji i planowaniu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju listwy LED. Przydatnym gadżetem jest czujnik ruchu. Sprawdza się przede wszystkim w projektach szaf dla osób starszych. Dzięki oświetleniu punktowemu garderoba zyska eleganckiego charakteru, eksponując na przykład kolory ubrań. Na taki efekt pozwalają między innymi różnego rodzaju reflektory LED. W przypadku wysokich zabudowanych szaf warto pomyśleć o pilocie do zdalnego sterowania oświetleniem.

Katalogi z wyposażeniem wnętrz kuszą zdjęciami pięknych otwartych szaf. Warto zwrócić uwagę jak garderoby są oświetlone na tych obrazkach. To właśnie światło przyciąga, pozwala na utrzymanie porządku, łącząc w sobie aspekty zarówno pragmatyczne, jak i estetyczne.


paź 02 2017 Ślizgacze do mebli
Komentarze: 0

W każdym domu są meble, które używane są szczególnie często, przy czym przestawia się je wciąż z miejsca na miejsce. Takie przesuwanie ich po podłodze może być przyczyną powstawania na niej nieestetycznych zarysowań. Nawet te najdrobniejsze z nich mogą być przyczyną utraty blasku i połysku przez podłogę. Jak ją przed tym ochronić?

Ślizgacze do mebli

Główną zaletą ich stosowania jest fakt, że nie kosztują więcej, niż kilka złotych za komplet. Ich użycie gwarantuje jednak zachowanie podłogi w dobrym stanie, bez obawy o uszkodzenia czy zarysowania.

Ślizgacze do mebli- zobacz, mają postać krążków, wykonanych z plastiku, gumy lub filcu. Najczęściej mocuje się je do nóżek mebla przy pomocy dołączonych do zestawu wkrętów. W ten sposób zabezpieczają ostre krawędzie mebli, nie dopuszczając do tego, by w jakikolwiek sposób szkodziły podłodze, nawet przy intensywnym szuraniu.

Regulowane ślizgacze

W sklepach budowlanych i na stronach internetowych można znaleźć ślizgacze meblowe z opcją regulacji. Do dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą pochwalić się prostą posadzką. Krzywizny powodują, że ciężko ustawić meble w stabilny i równy sposób. Regulowane ślizgacze umożliwiają to - każdy z nich można bowiem przykręcić według własnego uznania.